Relacje

Subskrybuj
NIECODZIENNI GOŚCIE W

NIECODZIENNI GOŚCIE W "KUBUSIOWYM PRZEDSZKOLU"

5 października 2017r. w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku odbyło się spotkanie z policjantkami z tutejszego Komisariatu Policji – asp. szt. Edytą Klepczyńską, kierownikiem Komisariatu i mł. asp. Anną Radwaniuk. Tego dnia dzieci 5-6-letnie zgromadziły się, aby powitać niecodziennych gości.
Tematem spotkania było utrwalenie podstawowych zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w domu i na ulicy. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Panie policjantki w formie pogadanki przypomniały wraz z dziećmi podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyły, w jaki sposób należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy, wykazały się znajomością numerów alarmowych oraz prawidłowo oznaczały bezpieczne zachowania. Szczególny nacisk został postawiony przez gości na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętność mówienia "nie" w sytuacjach mogących narazić dziecko na niebezpieczeństwo.
Policjantki zademonstrowały z dziećmi prawidłową postawę obronną podczas ataku psa.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły gościom symboliczne podziękowania.
Te coroczne spotkania na temat zasad bezpieczeństwa są interesujące i pouczające oraz bardzo wyczekiwane przez dzieci!
Z całego serca dziękujemy!
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.