Spotkanie z przewodnikami psów ratowniczych i tropiących

15.09.2017r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z asp. sztab. Tomaszem Bojanowskim- dzielnicowym z Posterunku Policji w Andrespolu, mł. asp. Robertem Wójtem- przewodnikiem psa tropiącego z Komisariatu Policji w Rzgowie oraz z panem Krzysztofem Wachowiczem-przewodnikiem psa ratowniczego. Przedszkolaki miały szansę poznać trudną pracę przewodników psów. Dowiedzieliśmy się że psy oraz ich opiekunowie muszą przejść specjalne szkolenie oraz coroczne egzaminy oceniające ich sprawność oraz przydatność do służby. Funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom wyszkolenie, posłuszeństwo oraz umiejętności swoich partnerów. Pies mieszka ze swoim opiekunem i codziennie wychodzą razem na służbę. Pan policjant opowiedział nam oraz pokazał jak zachować się w razie ataku obcego psa, przypomniał także podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz zasady poruszania się po drodze. Spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy!