Relacje

Subskrybuj
Święto pieczonego ziemniaka w grupie

Święto pieczonego ziemniaka w grupie "Pszczółek"

Mój ziemniaku, mój malutki - rośnij duży okrąglutki. Ziemniak urósł, że aż strach, więc go zjedli - no i BACH!

29 września 2017 przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku - grupa ,,Pszczółki" wybrały się pieszo, do Prusimia, na wykopki na Święto Pieczonego Ziemniaka - zaopatrzeni w kalosze i rękawiczki. Zaprosili nas Państwo Bus, rodzice jednego z chłopców z naszej grupy. Pogoda na szczęście dopisała, humory również.

Dzieci dzięki uprzejmości gospodarzy mogły poznać pracę na wsi, zobaczyć jakie maszyny są potrzebne podczas wykopków oraz samodzielnie wziąć udział w zbieraniu ziemniaków. Efekt był zaskakujący, bo w bardzo krótkim czasie dzieci wypełniły swoje wiaderka i kosze. Po wytężonej pracy pięciolatki zasłużyły na poczęstunek i odpoczynek. Włodarze przygotowali słodkości i ognisko, przy którym każdy mógł upiec sobie kiełbaskę i odpocząć.
Nasze zebrane ,,plony" zostały także upieczone w ognisku. Każdy, kto chciał dostać lizaka od Pani Kingi - musiał spróbować pieczonego ziemniaka. Z barwami Święta Ziemniaka na twarzach, pełni wrażeń i zmęczeni wróciliśmy busem do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom Państwu Kindze i Sławomirowi Bus za gościnność i mile spędzony czas, a Panu Mirosławowi Biały za powrót do Przedszkola busem.

Iwona Danielczyk
wpis edytowano 2017-10-13, 10:53
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.